PERSONALE

 

Greve Museum
Telefon 43 40 40 36 eller 43 40 47 47
e-mail adm@grevemuseum.dk


Fastansat personale

Lone Knudtzen
sekretær/telefonomstilling
fuldmægtig
e-mail lkn@greve.dk

Henriette Buus
museumsleder
ingeniør,
etnologi, ph.d.
e-mail henriette-buus@grevemuseum.dk

Morten Mortensen
arkivansvarlig museumsinspektør
cand.mag. i historie, ph.d.
direkte telefon 43 40 47 47
e-mail morten@grevemuseum.dk

Kirsten Egholk
formidlingsansvarlig museumsinspektør
cand.mag. i etnologi
e-mail kirsten@grevemuseum.dk

Helle Ellegaard
formidlingssassistent
lærer
e-mail helle@grevemuseum.dk
bestilling@grevemuseum.dk (skoletjenesten)

Kamilla Hjortkjær
registrator
cand.mag. i musikhistorie
e-mail kamilla@grevemuseum.dk

Anja Hvidberg
fotograf, av-formidler & webmaster
B.A. i kommunikation
e-mail anja@grevemuseum.dk

Peter Dich
forvalter
e-mail peter@grevemuseum.dk
direkte telefon 43 40 54 04

Hanne Jochumsen
café og museumsvært
e-mail hanne@grevemuseum.dk

Susanne Reenberg
café og museumsvært
e-mail susanne@grevemuseum.dk